Dawid Kwiatkowski i Sylwia Grzeszczak znaleźli się wśród triumfatorów tegorocznego plebiscytu organizowanego przez Bielskie Centrum Kultury, w którym internauci głosowali na wykonawców, którzy powinni wystąpić w Bielsku-Białej. To właśnie oni wystąpią 2 maja na terenach obok hali Pod Dębowcem. Początek koncertów o godzinie 16.30. Wstęp wolny!

Dawid Kwiatkowski – ulubieniec nastolatek, które w tej edycji masowo oddały na niego głosy w bielskim plebiscycie. W roku 2014 wygrał konkurs MTV Music Awards na najlepszego polskiego wykonawcę. Jego popularność wzrosła, ponieważ był jednym z jurorów telewizyjnego programu The Voice Kids. 10 stycznia premierę miał teledysk do piosenki „Jesteś”, będącej pierwszym singlem zapowiadającym piąty album studyjny piosenkarza.

Sylwia Grzeszczak – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, których połączenie z wielką gracją i niebywałą łatwością przekuwa w kolejne hity. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiała już w wieku pięciu lat. Zadebiutowała w programie „Od przedszkola do Opola”. W 2006 roku nagrała trzy piosenki na płytę „Adsum” grupy Ascetoholix: „Tak wyszło”, „Afrodyzjak” oraz „Chodź ze mną”. Ta kooperacja zaowocowała niezwykle ważną w dalszej karierze Sylwii współpracą z jednym z członków wspomnianego zespołu – Liberem, z którym w 2008 roku wydała swój debiutancki album „Ona i On”. Znajdujące się na krążku „Co z nami będzie?”, „Mijamy się” oraz „Nowe szanse” błyskawicznie podbiły serca publiczności. Po ogromnym sukcesie debiutanckiego krążka przyszedł czas na przełomowy w karierze Sylwii rok, gdy światło dzienne ujrzał jej pierwszy solowy singiel, „Małe rzeczy”. Utwór szybko stał się niekwestionowanym hitem lata 2011.

W 2016 roku, podczas gdy dwie poprzednie płyty Sylwii pokryły się potrójną platyną, artystka pracowała nad kolejnym studyjnym albumem. W sierpniu wystąpiła na gali Eska Music Awards 2016, gdzie zaśpiewała premierowy utwór ze swojego najnowszego krążka – „Tamta dziewczyna”. Podczas wydarzenia otrzymała dwie statuetki w kategoriach Najlepsza Artystka i Eska TV Award – Najlepsze Video za „Tamtą dziewczynę”. W listopadzie ukazał się jej czwarty album studyjny, zatytułowany „Tamta dziewczyna”. Niecały miesiąc po premierze płyta uzyskała status platynowej. W marcu 2017 roku singiel “Tamta dziewczyna” osiągnął status podwójnego diamentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj